Veltlínské zelené

Pokračujeme v tradici práce s hrozny této odrůdy v našem vinařství. Hrozny ze znojemské vinařské oblasti nahradil panenský sběr hroznů z naší podoblasti. Kvalitní hrozny přinesly víno světle zelenkavé barvy se zlatavými odlesky a velmi dobrou viskozitou. Plná ovocná vůně bílého pepře, mandlí a limetkové kůry. Chuť je příjemně grepová, se svěží kyselinkou, s dochutí angreštu (srstky) a kumquatu. Víno je plné, hladké a kulaté s dlouhou perzistencí.

Vice informací

Sylvánské zelené

Originální a nenapodobitelná vůně této staré odrůdy (u nás už ve 4. generaci vinařů) evokuje čerstvě posečenou louku. Kořenitá chuť s minerálními podtóny je velmi dlouhá a komplexní. Vyniká aroma zralého bílého rybízu a jemné vanilky. Chuť je velmi vyvážená, medově hebká, čistá se svěží kyselinkou a pikantní kořenitou koncovkou.

Vice informací

Savignon

Barva vína je čirá, mosazná s jantarovými nádechy. Typická odrůdová vůně mladého angreštu, žlutého melounu, nektarinek. Chuť černého rybízu a bílé broskve je ve vynikající harmonií s vůní a láká k dalšímu doušku. Vino pokračuje v řadě našich úspěšných sauvignonů.

Vice informací

Chardonnay

Silná omamná kořeněná vůně s nádechem křísnutí křemene, kouře a bergamotu. Chuť ve vynikající harmonií s vůní je hřejivá, plná, dlouhá a neobyčejně přesvědčivá. Víno je plné, dlouho doznívající, jemně kořenité s banánovo-vanilkovým tónem, s elegantní kyselinkou, minerální až křemenné.

Vice informací

Veltlínské zelené Terroir Podkovné

Víno zlaté bravy se zelenými odlesky. Bohatá a komplexní vůně vyzrálého ovoce, bílého pepře a minerality. Víno zrálo 6 měsíců metodou battonage (míchání na jemných kvasničných kalech) Harmonická a plná chuť s příjemnou kyselinkou, výraznými tóny exotického ovoce a pepře doplněnou silnou minerální stopou, kde se projevila stará vinice, z které pochází hrozny na výrobu tohoto vína.

Vice informací

Ryzlink Rýnský Teroir Nechory

Zářivě žlutozlatá barva se stříbřitými odlesky. Vůně čistá, s intenzívními tóny lipového květu, citrusových plodů a čerstvých bylinek. Příjemně pikantní kyselinka dodává svěžest kořenité chuti s podtóny grepové kůry a letních jablek. Delším ležením na láhvi víno zraje do klidných a výrazně harmonických petrolejových tónů.

Vice informací

Aurelius

Barva vína je žluto-zelená se zlatavými odlesky. Při zpracování hroznů byla použita metoda kryomacerace, díky které je víno mohutné, plné a jasně strukturované. Vůni dominují tóny kandovaných meruněk, ananasu a limetkové kúry. Chuť černého bezu se snoubí s vůní a je dotvářená jemnou, pikantní kyselinkou s příjemně kořenitým závěrem.

Vice informací

Tramín Červený

Intenzivní zlatožlutá barva se stříbrnými odlesky a velmi vysokou, až olejnatou viskozitou. Typicky odrůdová opojná vůně růže, pivoňky a fialky. Toto ocení milovníci aromatických vín - myslíme při tom zejména na ženy. Chuť je plná, kořenitá, extraktivní s příjemnými tóny marcipánu a ovocného pyré. Dlouhý kořenitý závěr. Celkový vjem je harmonický a radostný.

Vice informací

Rulandské šedé

Pinot gris z našeho vinařství vás potěší rovněž ročníkem 2017. Jantarové tóny s okrovými odlesky předurčují mohutný harmonický vjem z prvního doušku při ochutnání tohoto vína. Ve vůni nalezneme sušené ovoce, fíky, luční med a typickou chlebovinku. Chuť je svěží a elegantní s tóny přezrálých meruněk, exotického manga, hrušky a pomela. Víno doporučujeme podávat k vyzrálým aromatickým sýrům typu camembert nebo gouda alt.

Vice informací

SECCO

SECCO je jemně perlivé víno, cuvée odrůd Muškát Ottonel a Sauvignon blanc. Barva je světle žlutá se zlatavými odlesky. Ve vůni i chuti je víno krásně svěží svůdná muškátovo ovocná aromatika doplněná o svěžest sauvignonu naladí Vaše chuťové pohárky k velkému zážitku, který se dostaví hned při prvním doušku. Ideální víno pro letní osvěžení u bazénu.

Vice informací

Zweigeltrebe Rosé

Víno je vyrobeno z odrůdy Zweigeltrebe. Nádherně sytě růžová barva odstínu malin. Ve vůni objevíte tóny májových třešní podpořené lesními jahodami. Lehká svěží chuť krémového jogurtu, lesních jahod a ostružin. Ideální pro příjemné letní posezení, nezbytné pro úspěšnou regeneraci po cyklistickém výletu;-). Podávejte podchlazené pod 8°C.

Vice informací

Veltlínské zelené Battonage

Víno zlaté bravy se zelenými odlesky. Bohatá a komplexní vůně vyzrálého ovoce, bílého pepře a minerality. Víno zrálo 6 měsíců metodou battonage (míchání na jemných kvasničných kalech) Harmonická a plná chuť s příjemnou kyselinkou, výraznými tóny exotického ovoce a pepře doplněnou silnou minerální stopou, kde se projevila stará vinice, z které pochází hrozny na výrobu tohoto vína.

Vice informací

Zweigeltrebe Premium

Víno zrálo 12 měsíců na velkých dubových sudech od malého francouzského bednářství Doreau. Barva vína je rubínově červená. Po dvou letech zrání překvapí ovocně kořenitou vůní a hebkou, sametovou chutí. Ve vůni a chuti můžeme hledat ostružiny, třešně, višně, višňový kompot. Celkový vjem je podpořen harmonickou strukturou kyselin a taninů ze sudu, který dodal vínu elegantní jemný podtón vanilky a čokolády.

Vice informací

CUVÉE ICÔNE Premium

Naše vinařství si zakládá na vysoce kvalitních červených vínech a odrazem nejvyšší kvality jsme vyrobili toto cuvée s názvem ICÔNE Jedná se o Cuvée čtyř odrůd St. Laurent, Cabernet Moravia, Zweigeltrebe, Frankovka. Víno bylo macerováno 6 měsíců na slupkách ve vinifikátoru a bylo vylisováno 17. 5. 2017. Poté víno zrálo 12 měsíců ve velkých dubových sudech od Francouzského bednářství Sylvain a menších sudech typu barrique od Francouzského bednářství Nadalie. Víno je temně rudé s inkoustovými odlesky. Vůně intenzivní, čistá s nádechem lesního ovoce, černého rybízu, ostružin, moruše a kávových bobů dodaných kvalitními sudy. Chuť je velmi plná a dlouhá až opulentní. Víno si i přes zrání v sudech zachovalo nádhernou ovocnost po třešních a černém rybízu. Dále ucítíte tanin katechin, který je obsažen v pecičkách bobulí a díky dlouhému zrání na slupkách je velmi intenzivní. Sudy tento tanin nádherně zjemnily a doplnily o podtóny vanilky, kávy a čokolády. Víno je dokonale komplexní a vysoce strukturované. Víno má vynikající potenciál k dlouhému zrání na láhvi.

Vice informací