Veltlínské zelené

Pokračujeme v tradici práce s hrozny této odrůdy v našem vinařství. Hrozny ze znojemské vinařské oblasti nahradil panenský sběr hroznů z naší podoblasti. Kvalitní hrozny přinesly víno světle zelenkavé barvy se zlatavými odlesky a velmi dobrou viskozitou. Plná ovocná vůně bílého pepře, mandlí a limetkové kůry. Chuť je příjemně grepová, se svěží kyselinkou, s dochutí angreštu (srstky) a kumquatu. Víno je plné, hladké a kulaté s dlouhou perzistencí.

Vice informací

Sylvánské zelené

Originální a nenapodobitelná vůně této staré odrůdy (u nás už ve 4. generaci vinařů) evokuje čerstvě posečenou louku. Kořenitá chuť s minerálními podtóny je velmi dlouhá a komplexní. Vyniká aroma zralého bílého rybízu a jemné vanilky. Chuť je velmi vyvážená, medově hebká, čistá se svěží kyselinkou a pikantní kořenitou koncovkou.

Vice informací

Ryzlink Rýnský

Zářivě žlutozlatá barva se stříbřitými odlesky. Vůně čistá, s intenzívními tóny lipového květu, citrusových plodů a čerstvých bylinek. Příjemně pikantní kyselinka dodává svěžest kořenité chuti s podtóny grepové kůry a letních jablek. Delším ležením na láhvi víno zraje do klidných a výrazně harmonických petrolejových tónů.

Vice informací

Savignon

Barva vína je čirá, mosazná s jantarovými nádechy. Typická odrůdová vůně mladého angreštu, žlutého melounu, nektarinek. Chuť černého rybízu a bílé broskve je ve vynikající harmonií s vůní a láká k dalšímu doušku. Vino pokračuje v řadě našich úspěšných sauvignonů.

Vice informací

Aurelius

Barva vína je žluto-zelená se zlatavými odlesky. Při zpracování hroznů byla použita metoda kryomacerace, díky které je víno mohutné, plné a jasně strukturované. Vůni dominují tóny kandovaných meruněk, ananasu a limetkové kúry. Chuť černého bezu se snoubí s vůní a je dotvářená jemnou, pikantní kyselinkou s příjemně kořenitým závěrem.

Vice informací

Chardonnay

Silná omamná kořeněná vůně s nádechem křísnutí křemene, kouře a bergamotu. Chuť ve vynikající harmonií s vůní je hřejivá, plná, dlouhá a neobyčejně přesvědčivá. Víno je plné, dlouho doznívající, jemně kořenité s banánovo-vanilkovým tónem, s elegantní kyselinkou, minerální až křemenné.

Vice informací

Rulandské šedé

Pinot gris z našeho vinařství vás potěší rovněž ročníkem 2017. Jantarové tóny s okrovými odlesky předurčují mohutný harmonický vjem z prvního doušku při ochutnání tohoto vína. Ve vůni nalezneme sušené ovoce, fíky, luční med a typickou chlebovinku. Chuť je svěží a elegantní s tóny přezrálých meruněk, exotického manga, hrušky a pomela. Víno doporučujeme podávat k vyzrálým aromatickým sýrům typu camembert nebo gouda alt.

Vice informací

Tramín Červený

Intenzivní zlatožlutá barva se stříbrnými odlesky a velmi vysokou, až olejnatou viskozitou. Typicky odrůdová opojná vůně růže, pivoňky a fialky. Toto ocení milovníci aromatických vín - myslíme při tom zejména na ženy. Chuť je plná, kořenitá, extraktivní s příjemnými tóny marcipánu a ovocného pyré. Dlouhý kořenitý závěr. Celkový vjem je harmonický a radostný.

Vice informací

Zweigeltrebe Rosé

Víno je vyrobeno z odrůdy Zweigeltrebe. Nádherně sytě růžová barva odstínu malin. Ve vůni objevíte tóny májových třešní podpořené lesními jahodami. Lehká svěží chuť krémového jogurtu, lesních jahod a ostružin. Ideální pro příjemné letní posezení, nezbytné pro úspěšnou regeneraci po cyklistickém výletu;-). Podávejte podchlazené pod 8°C.

Vice informací

CUVÉE ICÔNE Premium

Naše vinařství si zakládá na vysoce kvalitních červených vínech a odrazem nejvyšší kvality jsme vyrobili toto cuvée s názvem ICÔNE Jedná se o Cuvée čtyř odrůd St. Laurent, Cabernet Moravia, Zweigeltrebe, Frankovka. Víno bylo macerováno 6 měsíců na slupkách ve vinifikátoru a bylo vylisováno 17. 5. 2017. Poté víno zrálo 12 měsíců ve velkých dubových sudech od Francouzského bednářství Sylvain a menších sudech typu barrique od Francouzského bednářství Nadalie. Víno je temně rudé s inkoustovými odlesky. Vůně intenzivní, čistá s nádechem lesního ovoce, černého rybízu, ostružin, moruše a kávových bobů dodaných kvalitními sudy. Chuť je velmi plná a dlouhá až opulentní. Víno si i přes zrání v sudech zachovalo nádhernou ovocnost po třešních a černém rybízu. Dále ucítíte tanin katechin, který je obsažen v pecičkách bobulí a díky dlouhému zrání na slupkách je velmi intenzivní. Sudy tento tanin nádherně zjemnily a doplnily o podtóny vanilky, kávy a čokolády. Víno je dokonale komplexní a vysoce strukturované. Víno má vynikající potenciál k dlouhému zrání na láhvi.

Vice informací