Sylvánské zelené

Originální a nenapodobitelná vůně této staré odrůdy (u nás už ve 4. generaci vinařů) evokuje čerstvě posečenou louku. Kořenitá chuť s minerálními podtóny je velmi dlouhá a komplexní. Vyniká aroma zralého bílého rybízu a jemné vanilky. Chuť je velmi vyvážená, hebká, čistá se svěží kyselinkou a pikantní kořenitou koncovkou.

Vice informací

Veltlínské zelené

Pokračujeme v tradici práce s hrozny této odrůdy ze Znojemské vinařské oblasti, obce Vrbovec, viniční trati Slunný vrch. Kvalitní hrozny přináší víno světle zelenkavé barvy se zlatavými odlesky a velmi dobrou viskozitou. Plná ovocná vůně bílého pepře, mandlí a limetkové kůry. Chuť je příjemně grepová, se svěží kyselinkou, s dochutí angreštu (srstky) a kumquatu. Víno je plné, hladké a kulaté s dlouhou perzistencí.

Vice informací

Ryzlink rýnský

Zářivě žlutozlatá se stříbřitými odlesky. Vůně čistá, intenzívní s tóny koření, citrusových plodů a čerstvých bylinek. Příjemně pikantní kyselinka dodává svěžest kořenité chuti s podtóny grepové kůry a pozimních jablek. Delším ležením na láhvi víno zraje do klidných a výrazně harmonických petrolejových tónů.

Vice informací

Rulandské šedé

Pinot gris z našeho vinařství vás nezklame ani ročníkem 2016. Jantarové tóny s okrovými odlesky předurčují mohutný harmonický vjem z prvního doušku při ochutnání tohoto vína. Ve vůni nalezneme sušené ovoce, fíky a luční med. Chuť je svěží a elegantní s tóny přezrálých meruněk, exotického manga, hrušky a pomela. Víno doporučujeme podávat k vyzrálým aromatickým sýrům typu camembert nebo gouda alt.

Vice informací

Chardonnay

Silná omamná kořeněná vůně s nádechem křísnutí křemene, kouře a bergamotu. Chuť ve vynikající harmonií s vůní je hřejivá, plná, dlouhá a neobyčejně přesvědčivá. Víno je plné, dlouho doznívající, jemně kořenité s banánovo-vanilkovým tónem, s elegantní kyselinkou, minerální až křemenné.

Vice informací

Sauvignon

Barva vína je čirá, mosazná s jantarovými nádechy. Typická odrůdová vůně mladé hluchavky s angreštovým tóny. Chuť černého rybízu a bílé broskve je ve vynikající harmonií s vůní a láká k dalšímu doušku. Vino pokračuje v řadě našich úspěšných sauvignonů - obdrželo zlatou medaili z Weinparade Poysdorf (Rakousko) 2017.

Vice informací

Tramín červený

Intenzivní zlatožlutá barva se stříbrnými odlesky a velmi vysokou, až olejnatou viskozitou. Opojná vůně růže, pivoňky a fialky. Toto ocení milovníci aromatických vín - myslíme při tom zejména na ženy. Chuť je plná, kořenitá, extraktivní s příjemnými tóny marcipánu a ovocného pyré. Dlouhý kořenitý závěr. Celkový vjem je harmonický a radostný.

Vice informací

Pálava

Víno si drží nejlepší vlastnosti po svých genetických rodičích. Sytější zlato-žlutá barva se zelenými odlesky a vyšší viskozitou. Vůně výrazně medová, bohatá, s tóny přezrálých pomerančů a kandovaného zázvoru. Chuť je plná, s harmonickou kyselinkou, tóny manga, karamelu a akátového medu. Dlouhý, hřejivý, aromatický vjem.

Vice informací

Veltlínské zelené Battonage

Víno zlaté bravy se zelenými odlesky. Bohatá a komplexní vůně vyzrálého ovoce, bílého pepře a minerality. Víno zrálo 6 měsíců metodou battonage (míchání na jemných kvasničných kalech) Harmonická a plná chuť s příjemnou kyselinkou, výraznými tóny exotického ovoce a pepře doplněnou silnou minerální stopou, kde se projevila stará vinice, z které pochází hrozny na výrobu tohoto vína.

Vice informací

Frankovka

Víno purpurově červené barvy s cihlovým okrajem. V příjemně intenzivním čokoládovém aroma naleznete také tóny zralých višní a švestkových povidel s lehkou stopou eukalyptu. Neobyčejně plná sametová chuť s tóny ostružin, trnek a černého rybízu s lehkým lékořicovým závěrem. Krásná, „kulatá“, intenzivní frankovka pro vaše potěšení k tmavým vyzrálým masům.

Vice informací

Chardonnay Premium

Víno zrálo 13 měsíců na novém akátovém sudu, metodou batonage (míchání na jemných kvasničních kalech). I když víno samo o sobě bylo velmi jedinečné, sud dodal vínu strukturu, plnost a komplexnost s jemnými vanilkový a květnatými podtóny. V závěru chuti jemná citrusová svěžest . Víno působí velmi elegantním dojmem je nádherně vyzrálé zlato-žluté barvy s vysokou viskozitou.

Vice informací

Aurelius Premium

Barva vína je žluto-zelená se zlatavými odlesky. Při zpracování hroznů byla použita metoda kryomacerace, díky které je víno mohutné, plné a jasně strukturované. Vůni dominují tóny kandovaných meruněk, nektarinek a pomerančové kúry. Chuť se jasně snoubí s vůní a je dotvářená jemnou, pikantní kyselinkou s příjemně kořenitým závěrem.

Vice informací

Zweigeltrebe Premium

Víno zrálo 12 měsíců na velkých dubových sudech od malého Francouzského bednářství Doreau. Barva vína je temně rubínově červená, po dvou letech zrání překvapí ovocně kořenitou vůní a hebkou, sametovou chutí. Ve vůni a chuti můžeme hledat ostružiny,třešně, višně, višňový kompot. Podpořené harmonickou strukturou kyselin a taninů ze sudu, který dodal vínu elegantní jemný podtón vanilky a čokolády.

Vice informací

Cabernet Moravia Premium

Víno zrálo 12 měsíců na velkých dubových sudech od Francouzského bednářství Chassin z Burgundska. Barva je tmavě rubínovo granátová s jemnými odlesky. Ve vůni na první dojem ucítíte sílu, plnost a velikost tohoto vína spojenou s přitažlivou ovocnou vůní černého rybízu s decentní kořenitostí. Chuť vína je velmi plná a mohutná, ale přitom odrůdově ovocná s lahodnými tóny černého rybízu a grafitu. Podpořené harmonickou strukturou kyselin a taninů ze sudu, který dodal vínu elegantní jemný podtón vanilky a čokolády.

Vice informací